Skup pocztówek i listów Warszawa

Kupujemy pocztówki, całostki, list, listy obozowe za stalagów i oflagów i inną starą korespondencję


W naszym skupie staroci i antyków zajmujemy się od kupnem wartościowej korespondencji. Naszym klientom zapewniamy szybką wycenę przedmiotów i płacimy za nie od ręki. Skorzystaj z naszej oferty!

Nie ma pewności, w którym roku powstała pierwsza pocztówka, ani kto był jej autorem. Pierwsze znane egzemplarze kart pocztowych pochodzą z 1840 roku.

Pocztówki służą do wymiany korespondencji. Mają najczęściej wydzielone miejsce na naklejenie znaczka (bądź znaczek jest na nich nadrukowany przy produkcji), miejsce na wpisanie adresata i nadawcy, tekstu wiadomości oraz najciekawszej części, czyli obrazka w formie barwnego nadruku czy zdjęcia.

Każda pocztówka może być wyjątkową skarbnicą wiedzy historycznej. Po wysłaniu otrzymuje stempel umożliwiający wydatowanie, a jej tekst stworzony przez nadawcę niejednokrotnie związany jest z jakimś wydarzeniem historycznym.

Kartki pocztowe były wysyłane z różnych miejsc świata w czasie pokoju i wojny, w tym także w Polsce. Przykładowo, podczas Powstania Warszawskiego działała Poczta Harcerska, dzięki której do Warszawiaków dostarczono około 200 tysięcy listów.

Kartki pocztowe są także przedmiotem kolekcjonerskim o dużej wartości. Kolekcjonerów pocztówek nazywa się deltiologami.

Nasz skup zajmuje się odkupowaniem pocztówek od właścicieli na terenie miasta Warszawa oraz okolicznych miejscowości.

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty!
Zadzwoń, zapytaj, skonsultuj się – wstępna wycena możliwa jest już przez telefon!
☎ 603 11 44 47

Skontaktuj się z nami


Skontaktuj się z nami zupełnie niezobowiązująco.
Nasza wycena nic nie kosztuje a transakcja dokonywana jest po akceptacji ceny!

Kontakt