Skup szabli, bagnetów, noży, kordzików, szpad, mieczy, sztyletów – Warszawa

Kupujemy szable, bagnety, noże myśliwskie, scyzoryki firm Gerlach, Victorinox, kordziki, szpady, miecze, sztylety


Masz w domu broń białą? Może być warta fortunę? Jeśli chcesz ją sprzedać i dostać za nią atrakcyjną sumę, skorzystaj z naszego skupu staroci i antyków. Wykonujemy wyceny od ręki i płacimy gotówką!

Broń białą możemy podzielić na dwie kategorię, a mianowicie na broń bojową służącą do walki wręcz oraz broń paradną pełniącą funkcję ozdobną (kordziki i szable) używaną na defiladach, państwowych czy wojskowych uroczystościach, stosowaną do mundurów galowych.

Dawniej broń biała była podstawowym orężem na polach bitew, ale po pojawieniu się broni palnej stopniowo jej znaczenie w walce zaczęło spadać. Obecnie w wojsku stosowane są jednie bagnety oraz noże specjalnego przeznaczenia oraz szable i kordziki w celach paradnych.

W latach dwudziestych i trzydziestych w Polsce używano wielu modeli bagnetów i szabel. Produkcją najpopularniejszych polskich bagnetów zajmowały się Zbrojownia nr 4 w Krakowie, Fabryka Broni Radom, firma Perkun. Popularne szable wzór 34 tzw. Ludwikówki (ostatnia szabla bojowa Wojska Polskiego) produkowane były w Hucie Ludwików w Kielcach.

Odkupujemy starocie i antyki z terenu Warszawy i okolicznych miejscowości.

Skontaktuj się z nami już teraz, jeśli masz na sprzedaż starą broń białą – zadzwoń dzisiaj!
Zadzwoń, zapytaj, skonsultuj się – wstępna wycena możliwa jest już przez telefon!
☎ 603 11 44 47

Skontaktuj się z nami


Skontaktuj się z nami zupełnie niezobowiązująco.
Nasza wycena nic nie kosztuje a transakcja dokonywana jest po akceptacji ceny!

Kontakt